F.A.Q. – POMOC

SEND A BOX – Paczki do Polski

F.A.Q. SEND A BOX

POMOC I ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z wysyłką paczek do Polski w systemie SEND A BOX.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie zachęcamy do wysłania zapytania przez formularz kontaktowy znajdujący się na dole strony.

Ile kosztuje wysyłka paczki z UK do PL?

Koszt wysyłki paczki do 29,9 kg z Wielkiej Brytanii do Polski w systemie SEND A  BOX wynosi równowartość 19,99 GBP w PLN (ok. 110 PLN) przeliczaną wg tabeli kursów NBP z dnia poprzedzającego rejestarcję paczki.

W zależności od wyboru waluty płatności przez zamawiającego usługę, oraz kraj rejestracji konta PayPal lub karty płatniczej, system PayPal może naliczać prowizję od transakcji zgodnie z tabelą opłat i prowizji PayPal.

Czy pobierane są dodatkowe opłaty?

Nie!
System rejestarcaji usługi Paczki do Polski z terenu Wielkiej Brytanii, jest skonfigurowany tak, aby paczka spełniała wszelkie wymogi przewozowe, celno-skarbowe, tak, aby nie została obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami.

Jeśli stan faktyczny paczki (waga,  wymiary, zawartość paczki i deklarowana wartość) zgadzają się z wypełnionymi dokumentami przewozowymi – podana cena przesyłki jest niezmienna.

Czy muszę wypełniać deklarację celną CN23

System SEND A BOX generuje deklarację celną CN23 automatycznie na podstawie wprowadzonych danych w formularzu nadania przesyłki. Musisz jedynie deklarację wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z paczką do punktu nadania paczki.

Czy paczka będzie przechodzić przez cło?

Nie,
Usługa SEND A BOX pozwala na wysyłkę paczki z UK do Polski jako prezent (gift). Jednocześnie deklarowana przez nadawcę wartość paczki nie może przekraczać 36 GBP (200 PLN)
Dzięki temu paczki nie są zgłaszane do odprawy celnej.

Jaka jest maksymalna waga paczki?

Maksymalna waga paczki w systemie SEND A BOX wynosi 29,9 kg

Jakie są maksymalne wymiary paczki?

Maksymalne wymiary paczki wyliczane są na podstawie 2 zmiennych:

1. Wymiary poszczególnych boków paczki nie mogą przekraczać następujących wartości:

– długość 200 cm
– szerokość 80cm
– wysokość 60cm

2. Suma obwodu paczki i najdłuższego boku nie może przekraczać 300 cm.

Sprawdź wymiary Twojej paczki w kalkulatorze wymiarów [tutaj]

 

Jak poprawnie zmierzyć paczkę?

Maksymalne rozmiary w usłudze Paczki do Polski

  • Szerokość 80 cm.
  • Wysokość 60 cm.
  • Długość 200 cm.
  • Suma obwodu paczki i najdłuższego boku nie może przekraczać 300 cm.

Jak zmierzyć paczkę?

A dokładniej – jak ustalić sumę jej obwodu? Na szczęście nie jest to żadna skomplikowana matematyka. Suma obwodu paczki to: dwa razy jej wysokość plus dwa razy szerokość. Jeśli paczka jest prostokątem – a taki kształt mają typowe kartonowe opakowania – zmierzenie i obliczenie tego jest bardzo łatwe.

Jeśli paczka nie jest prostokątem, odległości trzeba policzyć od najbardziej oddalonych końców, czyli najbardziej wystających części.

Z szerokością może być niekiedy problem, jeśli karton jest zbyt mały i okazuje się, że paczka po zamknięciu się „wybrzusza”. Pamiętajmy, że paczka zostanie zmierzona w najszerszym (czyli mówiąc obrazowo: „najgrubszym”) miejscu, a nie od krawędzi opakowania. Dlatego lepiej nie używać zbyt małych kartonów (powodów, by tak nie robić, jest zresztą więcej).

Wymiary paczki: jak podawać te liczby, by uniknąć nieporozumień?

  • Długość, szerokość (czyli głębokość albo „grubość”) oraz wysokość to właściwa kolejność.

Ważna sprawa: wymiary i waga paczki muszą być ustalone jeszcze przed jej nadaniem.

Zwróć uwagę na liczby!

  • Standardowa paczka musi zmieścić się w każdym z tych maksymalnych limitów równocześnie.
  • To znaczy, że np. przesyłka mała, ale cięższa niż 31,5 kg, nie będzie uznana za standardową.
  • Inny przykład, dotyczący wymiarów – załóżmy, że długość paczki to 150 cm, a jej szerokość i lejność.wysokość to po 50 cm. W takim razie suma obwodu paczki i najdłuższego boku to 350 cm, czyli o 50 cm za dużo.
  • Tak będzie dobrze: długość 150 cm, szerokość 40 cm, wysokość 35 cm (suma obwodu i najdłuższego boku to dokładnie 300 cm).
Ile trwa droga paczki z UK do Polski

Ponad 97% paczek dociera do adresata w Polsce w ciągu 5 dni od pobrania paczki przez kuriera z punktu nadania.

Czy otrzymam paragon, Fakturę za usługę?

Tak.
Po poprawnej rejestracji Twojej przesyłki i opłaceniu przez system PayPal otrzymasz imienną Fakturę VAT w PLN na równowartość 24,99 GBP.

Faktura VAT będzie zawierała dane nadawcy przesyłki i będzie wysłana na adres e-mail wpisany w polu nadawcy przesyłki. Fakturę można także pobrać bezpośrednio ze strony podsumowującej poprawną rejestrację przesyłki.

Gdzie mogę śledzić drogę swojej paczki do Polski?

Drogę swojej paczki do Polski możesz śledzić pod adresem: https://sendabox.pl/tracking wpisując unikalny kod przesyłki otrzymany po rejestracji.

Każdorazowo otrzymasz także unikalny link do śledzenia na adres e-mail, oraz informacje o kolejnym statusie Twojej przesyłki.

Przydatne linki

Towary zakazane

Cennik usług

Regulamin